Aktuality a novinky

Seznam našich aktualit a novinek.

Pozvání na výstavu malířského řemesla

10. 10. 2018

Výstava k výročí 670 let malířského řemesla

Výstava je veřejně přístupná a probíhá denně od 10 hodin do 19 hodin v pražské Jindřišské věži až do 25. listopadu 2018.

Rok 2018, takzvaný osmičkový rok, znamená pro Českou republiku mnoho příležitostí k oslavným a vzpomínkovým akcím. I malíři mají také svojí „osudovou“ osmičku, a to proto, že již rok 1348 je spojován se založením cechu malířského řemesla. Letos je to tedy právě 670 let, kdy se v době Karla IV. ustanovil Cech malířů.

Výstava v Jindřišské věži v Praze je zaměřena na vývoj malířského řemesla od středověku až po současnost. Nenechte si proto ujít ojedinělou expozici, která v Praze nebyla 70 let! Přijďte se podívat a zavzpomínat čím se dříve malovalo, jaké byly malířské a lakýrnické techniky nebo jak se ve školách vyučovalo řemeslu a mnoho dalšího! Výstava je členěna podle časových období – první část je věnována prvopočátkům Cechu, druhá pak jeho působení v minulému století a závěrečná část novodobé éře posledních patnácti let Cechu malířů, lakýrníků a tapetářů.

Přímo v expozici můžete narazit také na dobové obaly, ve kterých se prodával malířský nátěr Primalex. Vedle toho pak v rámci videoprojekce, která je součástí výstavy, můžete nahlédnout nejen do historie, ale i do současnosti výroby barev v Břasích.

Pozvánka výstava malířského řemesla

Další aktuality a novinky

29. 06. 2022

Primalex uspořádal workshop na Akademii řemesel

Primalex uspořádal workshop na Akademii řemesel

Primalex letos navázal spolupráci s Akademií řemesel Praha

číst více >

16. 06. 2022

Primalex představil vlastní vzorník barev.

Primalex představil vlastní vzorník barev.

Barvou roku 2022 je olivově šedá

číst více >

<