Aktuality a novinky

Seznam našich aktualit a novinek.

Správná ochrana kovu se zachováním jeho původního surového vzhledu?

20. 05. 2019

Portfólio výrobků Primalex na kov rozšiřujeme o novinky, které vám pomohou s péčí o kov v extriéru i interiéru.

Primalex Kovářská barva 2v1

Účinnou bariéru proti vzniku koroze a pronikání vlhkosti do materiálu vám vytvoří Primalex Kovářská barva 2v1. Díky obsahu železité slídy, grafitu a antikorozních pigmentů vytváří efektní, hluboce matný a drsný povrch s jemnými metalickými odlesky, které jsou tak typické pro kované materiály.

Barva, která odolá i vysokým teplotám Na nátěry venkovních grilů, kamen nebo kouřovodů je zapotřebí barva, která odolá opravdu vysokým teplotám. Pro představu, teplota při topení v kamnech nebo grilu dosahuje v průměru až 200 °C. Barvy Primalex Žáruvzdorná a Žáruvzdorná kovářská barva však vydrží i nárazovou teplotu až 700 °C, čímž zajišťují vysoce odolnou ochranu pro tepelně namáhané kovové materiály, jako jsou právě kamna, grily, kouřovody a kotle. Navíc nabízí účinnou a dlouhodobou ochranu proti korozi a povětrnostním vlivům.

Primalex Žáruvzdorná barva

Nejvyšší kvalita těchto výrobků je dosažena vysokým obsahem výhradně silikonového pojiva. Silikonové pojivo se působením slunečního záření nebo tepla mění na oxid křemíku, který zaručuje vysokou mechanickou a chemickou odolnost. Vzniká tím ochranná vrstva, která zabrání v průběhu let sprašování a šednutí materiálu. Zásadní rozdíl je ve finálním vzhledu nátěru. Žáruvzdorná kovářská barva vytváří hrubý a matný vzhled, zatímco Žáruvzdorná barva je polomatná a hladká.

Více o výrobcích zde – Novinky Primalex na kov

Další aktuality a novinky

29. 06. 2022

Primalex uspořádal workshop na Akademii řemesel

Primalex uspořádal workshop na Akademii řemesel

Primalex letos navázal spolupráci s Akademií řemesel Praha

číst více >

16. 06. 2022

Primalex představil vlastní vzorník barev.

Primalex představil vlastní vzorník barev.

Barvou roku 2022 je olivově šedá

číst více >

<