Aktuality a novinky

Seznam našich aktualit a novinek.

Primalex představil vlastní vzorník barev.

16. 06. 2022

Značky Primalex a Balakryl představily nový systém barev Voice of Colour. Skládá se z více než 2 000 pečlivě vybraných odstínů. Přehledný barevný systém vám pomůže při hledání vhodných barev i jejich kombinací. Společně s novým vzorníkem pak vyhlásily také barvu roku 2022, kterou je olivově šedá.

Široký výběr odstínů

Ať už jste se rozhodli natírat nábytek nebo celý dům, nový vzorník Voice of Colour vám usnadní výběr barev přesně na míru vašemu stylu. Na každém listu vějíře najdete sedm barevných odstínů, které k sobě dokonale ladí. Barevná paleta obsahuje dohromady více než 2 000 pečlivě vybraných barev, jež jsou vždy označeny názvem a kódem a do nichž lze natónovat interiérové nátěry Primalex a krycí barvy Balakryl.

„Pro někoho může být nabídka 2 000 barev příliš široká, proto jsme vytvořili také barevnou brožuru s užším výběrem 147 nadčasových odstínů, které patří mezi nejoblíbenější,“ doplňuje Silvia Dyrcová, marketingová manažerka značky Primalex pro Českou republiku.

Primalex VOC vzornik

Dokonalé kombinování barev

Nový barevný systém se řídí ověřeným designérským pravidlem 60–30–10 – tedy poměry, při jejichž dodržení barvy v interiéru nejlépe vyniknou. Podle pravidla by v místnosti měla ze 60 % dominovat spíše neutrální a tlumená barva, která bude určovat celkovou atmosféru. Tento dominantní odstín mohou mít například zdi nebo koberce. Pro 30 % prostoru byste pak měli zvolit odvážnější barvu. Ta se hodí především pro rolety, závěsy nebo zdobené kusy nábytku. Zbylých 10 % interiéru vybavte doplňky ve skutečně akcentovém a kontrastním odstínu.

Barvou roku je uklidňující olivově šedá

V novém vzorníku najdete i olivově šedou (PPG1125–4), kterou značky Balakryl a Primalex vyhlásily barvou roku 2022. „Tento elegantní, uklidňující a univerzální odstín nebyl vybrán náhodně, ale s ohledem na současnou náladu ve společnosti. Je totiž symbolem hojení, obnovy a odolnosti, které jsou po živé zkušenosti s pandemií velmi aktuální a současně předvídají její brzký konec,“ přibližuje Silvia Dyrcová.

Primalex Mykostop Prevence

Protože lze do olivově šedé natónovat barvy Primalex i Balakryl, nabízí se mnoho barevných kombinací. Hodí se jak na zdi, tak i na nábytek, hračky, zahradní domek či plot. Elegantně se doplňuje se zemitými barvami, jako jsou béžová či hnědá, ale i s výraznější žlutou, oranžovou či cihlově červenou. Výborně se kombinuje s pokojovými rostlinami, přírodními materiály či mosaznými doplňky.

Další aktuality a novinky

11. 09. 2023

Představujeme Limitless, barvu roku 2024

Představujeme Limitless, barvu roku 2024

Teplý, medově béžový odstín odráží poptávku po jemnějších barvách

číst více >

06. 03. 2023

Exkurze do výrobny nátěrových hmot PPG v Břasích

Exkurze do výrobny nátěrových hmot PPG v Břasích

Ve čtvrtek 23. února se žáci tříd R2 a F1 vypravili na exkurzi do Břas u Plzně, kde se nachází výrobna nátěrových hmot společnosti PPG, zejména fasádních a interiérových barev Primalex.

číst více >

12. 01. 2023

Barvou roku 2023 je sytě tyrkysový odstín, který nabízí klid i energii

Barvou roku 2023 je sytě tyrkysový odstín, který nabízí klid i energii

PPG1148–6 Vining Ivy: spojuje výraznou modrou s jemnou zelenou

číst více >

<