Aktuality a novinky

Seznam našich aktualit a novinek.

Exkurze do výrobny nátěrových hmot PPG v Břasích

06. 03. 2023

Ve čtvrtek 23. února se žáci tříd R2 a F1 vypravili na exkurzi do Břas u Plzně, kde se nachází výrobna nátěrových hmot společnosti PPG, zejména fasádních a interiérových barev Primalex. Po příjezdu nejprve dostali bezpečností pokyny, a pak pod vedením vedoucí výroby pokračovali na exkurzi jednotlivých budov. Podívali se do míst, kde se nátěrové hmoty míchají, balí i skladují. Navštívili také laboratoř, kde zaměstnanci PPG pečlivě analyzují a testují vzorky barev a vyřizují reklamace zákazníků.

Primalex
 

„Žáci se o výrobu nátěrových hmot zajímali, a dokonce k tématu vznesli celu řadu dotazů. Je vidět, že v oboru mají už i praktické zkušenosti a záleží jim na tom, aby svým budoucím zákazníkům poskytovali profesionální malířské služby. S tím samozřejmě souvisí i výběr kvalitních nátěrů,“ zhodnotila exkurzi vedoucí výroby Martina Turková.

Následně se žáci přesunuli do aplikační místnosti, kde si pro ně technický poradce Radek Kříž připravil praktický workshop. Zaměřil se zejména na různé techniky nanášení betonové stěrky Primalex Beton Efekt. Její aplikaci si žáci také měli možnost sami vyzkoušet. Dále se například přesvědčili o důležitosti správného ředění nátěrů nebo výběru vhodných pomůcek. Program celého dne byl zakončen společným obědem v místní kantýně, po kterém se žáci vydali na cestu zpět do Prahy.

Primalex

Další aktuality a novinky

11. 09. 2023

Představujeme Limitless, barvu roku 2024

Představujeme Limitless, barvu roku 2024

Teplý, medově béžový odstín odráží poptávku po jemnějších barvách

číst více >

06. 03. 2023

Exkurze do výrobny nátěrových hmot PPG v Břasích

Exkurze do výrobny nátěrových hmot PPG v Břasích

Ve čtvrtek 23. února se žáci tříd R2 a F1 vypravili na exkurzi do Břas u Plzně, kde se nachází výrobna nátěrových hmot společnosti PPG, zejména fasádních a interiérových barev Primalex.

číst více >

12. 01. 2023

Barvou roku 2023 je sytě tyrkysový odstín, který nabízí klid i energii

Barvou roku 2023 je sytě tyrkysový odstín, který nabízí klid i energii

PPG1148–6 Vining Ivy: spojuje výraznou modrou s jemnou zelenou

číst více >

<