Šest věcí, které si vaše kolo, motorka nebo auto po zimě zaslouží

Připravit kolo, motorku nebo auto na novou sezónu je zase o něco snazší se spreji Primalex!

Malování zakouřených místností/stěn

Malování zakouřených místností/stěn

Primalex má vždy řešení

Výmalba interiéru, ve kterém potřebujete zakrýt stopy a skvrny způsobené kouřem, sazemi nebo nikotinem je vždy náročná. Bohužel kouř proniká skrz malbu, takže pouhé přemalování skvrn problém dlouhodobě nevyřeší. V následujících krocích vám poradíme, jak se s tímto problémem správně vypořádat. Stejný postup můžete využít i v případě, že se potřebujete zbavit skvrn po průsaku vody z prasklé vodovodní trubky.

1. krok – Malování zakouřených místností/stěn

1. krokV prvním kroku budeme muset oškrábat stávající vrstvy nátěru. V případě, že stávající nátěr je omyvatelný pak stačí stěnu omýt mýdlovou vodou a nechat dobře vyschnout.

2. krok – Malování zakouřených místností/stěn

2. krok

V dalším kroku je potřeba povrch ošetřit Hloubkovou penetrací Primalex, která mimo jiné zamezí prostupování skvrn z podkladu do nátěru. Opět je potřeba nechat stěnu pořádně vyschnout.

3. krok – Malování zakouřených místností/stěn

3. krokDalším preventivním krokem pro zamezení prostupu skvrn a znečištění z podkladu do finálních nátěrů použijeme Primalex Izoprim. Jedná se o speciální nátěr s izolačními vlastnostmi, který aplikujeme na stěnu ve dvou vrstvách. Mezi jednotlivými nátěry nesmíme zapomenout nechat nátěr zaschnout.

Pozn.: pokud i po 2. vrstvě Primalex Izoprim uvidíte lehké náznaky skvrn, nemusí to být na závadu, protože Izoprim má být v první řadě izolační nikoliv překrývací nátěr. Plné překrytí dosáhnete až s dalším nátěrem v dalším kroku.

4. krok – Malování zakouřených místností/stěn

4. krokV poslední fázi již vybereme sjednocovací nátěr z řady interiérových barev Primalex a pro úplné překrytí vám budou stačit 2 vrstvy nátěru. Jako sjednovací nátěr doporučujeme Primalex Polar nebo Primalex Fortissimo.

Jak si vytvořit betonový efekt na stěně v interiéru

Jak si vytvořit betonový efekt na stěně v interiéru

číst více >

<