Šest věcí, které si vaše kolo, motorka nebo auto po zimě zaslouží

Připravit kolo, motorku nebo auto na novou sezónu je zase o něco snazší se spreji Primalex!

Děti odjely na prázdniny – ideální čas vymalovat dětský pokoj!

Inspirace na vymalování dětského pokoje

Jsou v pokoji vašich dětí skvrny či mastné fleky, které potřebujete opravit, nebo už vaše děti odrostly barvám, které v pokoji dřív měly? Ať už je to cokoli, ideální čas na vymalování dětského pokoje je, když jsou jejich obyvatelé pryč – třeba na táboře nebo na prázdninách u babičky.

Pokud si nevíte rady s tím, jakou barvu a jaký typ barvy máte použít a na co si dát při malování dětského pokoje pozor, inspirujte se radami odborníků a designérů značky Primalex.
Jaký použít produkt?

V případě dětského pokoje se jako nejvhodnější materiál nabízí Primalex Fortissimo BÍLÝ, BAREVNÝ, BÁZE, Primalex Fortissimo BÁZE nebo Primalex Inspiro BAREVNÝ a BÁZE.

  1. Primalex Fortissimo BÍLÝ, BAREVNÝ, BÁZE (k obarvování v tónovacích centrech Primalex) – Jedná se o nátěr z kategorie „omyvatelných“, tzn. s výbornými vlastnostmi otěruvzdornosti i za mokra (zašpiněná místa lze omýt např. pouze jarovou vodou a hadříkem).
  2. Primalex Inspiro BAREVNÝ, BÁZE (k obarvování v tónovacích centrech Primalex) – Tento barevný/matný interiérový nátěr lze obarvit v celé šíři i hloubce barevného spektra. Můžete tak dosáhnout více než 20 000 dokonale přesných odstínů od pastelových po syté tóny. Vyniká také vysokou kryvostí a otěruvzdorností.
  3. Primalex Fortissimo CLEAN – Matný interiérový čistitelný nátěr je bílý a obarvitelný v tónovacích centrech Primalex na světlé odstíny.

Jaké vybrat barvy?

Zažitá představa ideálního pokoje pro malé děti je romantická, s pastelovými barvami jako žlutá, jarní zelená nebo oranžová. To už ale dávno není in. Ve hře je zejména jednoduchost – bílý základ či tmavé odstíny jako šedá, šedomodrá nebo šedozelená působí s vhodně zkombinovaným barevným nábytkem a doplňky optimisticky, stylově a útulně. V tmavších odstínech se navíc děti budou cítit bezpečně a bude se jim lépe spát. Tmavé barvy jsou také velmi moderní a hodí se k výrazným barvám jako žlutá, růžová, mandarinkově oranžová, svítivé fluo barvy, fialová, ale i pastelové barvy. Pokud zvolíte pastelové odstíny, volte teplé a jakoby zašlé – budou působit přirozeněji. Inspirujte se offwhite paletou, která může být jemně béžová, jemně růžová, zelenkavá (mentolová) a modrošedá. Aktuálním trendem je také kombinace žluté s tyrkysovou, jelikož působí vesele a optimisticky.

Jak vymalovat dětský pokojíček

Čím lze stěnu dětského pokoje oživit?

Vymalovat už dávno neznamená pouze natřít celý pokoj jedním nebo dvěma odstíny. Výmalba je hra, můžete na zdi barvami vytvářet barevné plochy různých geometrických tvarů nebo vytvořit obrázky či siluety. Často se v dětských pokojích barvami na stěnách odděluje spací část od hrací – v té můžete použít tabulovou nebo magnetickou barvu a vytvořit tak dětem prostor pro jejich kreativní vyjádření. Pokoj můžete vymalovat čistě bílou barvou a na zdech pak vytvořit barevné plochy, které budou lemovat třeba psací stůl či postel. Pozitivně budou na bílém podkladu působit například barevné puntíky či jiné obrazce. Tady můžete své fantazii opravdu popustit uzdu!

Jaké zařízení s vybranou barvou zkombinovat?

Dnes už dětské pokoje nejsou tak naivně dětské, jako tomu bylo dřív. Jsou mnohem sofistikovanější, používá se v nich více designového nábytku, který je ale rozměrově menší a barevnější (proto také velké značky vyrábějí designové ikony i v mini dětských verzích). Pokojíčky ovlivňuje moderní design a jednoduchost, měly by být zábavné a pokud možno interaktivní (někdy v pokojíčcích najdete houpačky, lezecké stěny, sítě na šplhání zavěšené na stropě, žebříky atd. pro adrenalinové vyžití dětí). Hravost už nepředstavují jen dětské hračky a veselé barvy, ale je v tom něco více – kvalitní design, vkus a originalita, které pomáhají utvářet osobnost dětí.

Tipy

Pokud jste kreativní nadšenci, zkuste si práci s tónovacími barvami! Můžete s nimi nejen tónovat, ale i tvořit! Nacházejí totiž nové využití pro vaše zdi – kreativní vzory, malůvky nebo kreslení obrázků se šablonou i bez ní. Abyste se mohli kreativně „vyřádit“, nabízí značka Primalex 18 šťavnatých odstínů, se kterými na svých stěnách vykouzlíte cokoli, co si jen dokážete představit. Z vaší stěny se stane malířské plátno a tónovací barvy poslouží jako skvělý pomocník při vytváření nejrůznějších ozdob a kreativních nápadů. Důležitá, a to u všech malování jakýmikoli produkty, je otázka větrání. To totiž urychlí proces zasychání barvy. Za pozornost stojí také dokonalá příprava podkladu, což souvisí s použitím penetrace. Výhodami penetrace jsou zpevnění podkladu, sjednocení savosti, lepší přilnavost a delší životnost barev. Můžete se tak z pěkné výmalby těšit řadu let.
 Tekuté tónovací barvy do dětského pokoje

Další aktuality a novinky

16. 05. 2019

TV Primalex Essence

TV Primalex Essence

Primalex vám představuje nový televizní spot prémiového produktu Primalex Essence

číst více >

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci webu a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.

Rozumím

<