Šest věcí, které si vaše kolo, motorka nebo auto po zimě zaslouží

Připravit kolo, motorku nebo auto na novou sezónu je zase o něco snazší se spreji Primalex!

Otěruzdorné vs. omyvatelné barvy

Nešpiní oblečení, dýchají, skvěle vypadají. Teď jen zbývá vyřešit, který typ nátěru je ten nejlepší pro vaše zdi. Otěruvzdorný, nebo omyvatelný?Otěruvzdorné barvy: od sklepa až po půdní ateliér


Výhodou otěruvzdorných nátěrů je kromě sytých barev také jejich nižší cena, takže s nimi můžete vymalovat celý dům včetně garáže a dalších technických místností. Jedničkou v této kategorii je ale kvalitní nátěr Primalex Polar, který můžete bez obav použít i do obývacího pokoje.

Barevné otěruvzdorné nátěry si pak vyberete z naší řady Inspiro, nebo si můžete nechat natónovat jeden až z 20 tis. odstínů na našich tónovacích centrech.

Nepočítejte však s tím, že byste mohli zeď natřenou otěruvzdornou barvou očistit poté, co na ní zůstane šmouha od boty nebo třeba od vylitého pití. Nečistoty na nich můžete jedině znovu přetřít.

Otěruzdorný nátěr Primalex Polar Otěruvzdorné nátěry, jak už název napovídá, vám neušpiní oblečení, ani když se o zeď ležérně opřete v černém roláku.
 

Omyvatelné barvy: ideální do dětských pokojíčků


Omyvatelné barvy stejně jako otěruvzdorné nešpiní oblečení a skvěle vypadají, navíc z nich pomocí vlhkého hadříku snadno odstraníte nečistoty.

Zároveň ale od těchto barev nečekejte zázraky – přestože jdou čistit a vydrží krásné mnoho let, nevydrží věčně. Jejich přemalování je ale snadné a můžete na ně nanést mnoho dalších vrstev bez jakéhokoli škrábání.

Doporučujeme je také do novostaveb, samozřejmě v kombinaci s vhodným penetračním podkladem.

Omyvatelná barva Primalex Fortissimo Do omyvatelných barev se vyplatí investovat zejména v dětských pokojích a dalších frekventovaných místnostech.
 

Jak zvolit správný typ nátěru


Do novostaveb a běžných domů či bytů vybírejte nátěr podle vlastních nároků na cenu, vzhled a míru opotřebení – pro nejnáročnější nabízíme nátěr Primalex Fortissimo, který je omyvatelný i 100% otěruvzdorný.

Oba typy nátěrů jsou paropropustné, tedy takzvaně dýchají. Pokud vás ale doma trápí například vlhko nebo plísně, vybírejte ze speciálních nátěrů s fungicidními látkami.

S výběrem toho správného typu nátěru vám v každém případě rádi poradí zkušení prodavači v některé ze stovek prodejen Dům barev. Na místě si rovnou můžete prohlédnout vzorník barev a vybraný odstín si koupit nebo nechat namíchat.

Primalex Fortissimo omyvatelná barvy Omyvatelné barvy mají své místo tam, kde se dochází ke kontaktu s vodou nebo vodní párou, tedy koupelen, kuchyní a jídelen.

Další aktuality a novinky

11. 09. 2023

Představujeme Limitless, barvu roku 2024

Představujeme Limitless, barvu roku 2024

Teplý, medově béžový odstín odráží poptávku po jemnějších barvách

číst více >

06. 03. 2023

Exkurze do výrobny nátěrových hmot PPG v Břasích

Exkurze do výrobny nátěrových hmot PPG v Břasích

Ve čtvrtek 23. února se žáci tříd R2 a F1 vypravili na exkurzi do Břas u Plzně, kde se nachází výrobna nátěrových hmot společnosti PPG, zejména fasádních a interiérových barev Primalex.

číst více >

12. 01. 2023

Barvou roku 2023 je sytě tyrkysový odstín, který nabízí klid i energii

Barvou roku 2023 je sytě tyrkysový odstín, který nabízí klid i energii

PPG1148–6 Vining Ivy: spojuje výraznou modrou s jemnou zelenou

číst více >

<